Aranżacja małej łazienki z kabiną prysznicową

Aranżacja małej łazienki z kabiną prysznicową

11 kwietnia 2022 Wyłączono przez Redakcja

Najczęściej, gdy posiadamy w domu małą łazienkę, nie decydujemy się na wannę czy brodzik do kąpania, ale na kabinę prysznicową, dzięki której możemy dodatkowo zaoszczędzić miejsce oraz wyposażyć łazienkę w inne elementy aranżacyjne.

W łazience ważną kwestę stanowi także miejsce na meble, w których będzie przechowywana pościel i ręczniki czy podstawowe środki czystości. Dlatego kabina prysznicowa to o wiele lepszy wybór niż wanna kąpielowa.

Odpowiedni montaż kabiny prysznicowej

Montując kabinę prysznicową, musimy zadbać o odpływy liniowe, dzięki którym woda po kąpieli będzie spływała do kratki kanalizacyjnej, a nie rozlewała się po łazience. W sprzedaży mamy do wyboru odpływy łazienkowe podłogowe, ścienne i narożne, w zależności od upodobania oraz sposobu montażu, możemy wybrać jeden z nich.

Do najpopularniejszych należy odpływ prysznicowy podłogowy, ukrywa się go między płytkami bądź montuje specjalną kratkę wewnątrz kabiny prysznicowej. Dodatkowo warto pamiętać, aby projekt takiego odpływu był odpowiednio przeprowadzony, albowiem kwestia wypływania wody jest bardzo istotna dla czystości drożności kanalizacji.

Co jeszcze powinno znajdować się w małej łazience?

Jeżeli nie mamy oddzielnego pomieszczenia na pralnię czy ubikację, wszystko powinno znaleźć się właśnie w łazience. Dzięki temu, że zdecydujemy się na kabinę prysznicową, nie zajmie ona zbyt wiele miejsca, a odpływ podłogowy zamiast montowania tradycyjnego brodzika prysznicowego będzie o wiele lepszym wyjściem aranżacyjnym.

Im więcej miejsca zostanie w łazience, tym więcej mebli i innego sprzętu będziemy mogli wstawić. Pralka, WC, czasem bidet, umywalka i oczywiście meble łazienkowe, wszystko to jest niezbędne aby cała rodzina mogła wygodnie i komfortowo korzystać z łazienki.