Badania z zakresu medycyny pracy

Badania z zakresu medycyny pracy

18 stycznia 2022 Wyłączono przez Redakcja

Zgodnie z Kodeksem Pracy obowiązkiem pracodawcy jest poddanie pracowników badaniom lekarskim. Pracownicy nie mogą zostać dopuszczeni do pracy, jeśli nie mają aktualnego orzeczenia lekarskiego. Medycyna pracy Katowice należy więc do świadczeń medycznych, którymi interesuje się naprawdę bardzo wiele osób.

Oferta tylko dla pracowników?

Medycyna pracy Katowice wykonuje bardzo szeroki zakres badań. Lekarz medycyny pracy wykonuje badania:

  • wstępne;
  • okresowe;
  • kontrolne.

Częstotliwość wykonywania badań okresowych zależy od rodzaju stanowiska i rodzaju zagrożeń, na które pracownicy narażeni są w środowisku pracy. Na badania kontrolne u lekarza muszą zgłosić się pracownicy, którzy byli niezdolni do pracy przez co najmniej 30 dni. Na badanie wstępne do lekarza medycyny pracy Katowice kierowane są wszystkie osoby, które rozpoczynają pracę. Na badania medycyny pracy Katowice kierowani są także uczniowie i studenci, którzy pracują w zawodach związanych z zagrożeniem zdrowia.

Jak zrobić badania z medycyny pracy?

Osób, które muszą wykonać badania medycyny pracy Katowice jest naprawdę wiele. Sporej liczbie tych osób zależy na tym, aby badania medycyny pracy Katowice wykonać możliwie jak najszybciej. Ci, którzy nie chcą czekać, przyjmie lekarz medycyny pracy Katowice prywatnie. Aby szybko znaleźć ofertę jaką jest medycyna pracy Katowice, warto skorzystać z internetu. Wpisując w wyszukiwarkę już po chwili otrzymamy bazę adresów.