Cieniolubne kwiaty doniczkowe – jakie wybrać?

Cieniolubne kwiaty doniczkowe – jakie wybrać?

27 czerwca 2023 Wyłączono przez Redakcja

Kwiaty doniczkowe cieniolubne to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą ozdobić swoje wnętrza roślinami, ale nie mają dużo miejsca ani dostępu do naturalnego światła. Warto jednak pamiętać, że nie każda roślina nadaje się do uprawy w cieniu. Dlatego też, przed zakupem warto zastanowić się, jakie cieniolubne kwiaty doniczkowe będą najlepsze dla naszych warunków.

Cieniolubne kwiaty doniczkowe – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, przed zakupem rośliny warto dokładnie przeanalizować warunki, w jakich będzie ona hodowana. Kwiaty doniczkowe cieniolubne najlepiej rosną w miejscach, gdzie panuje niska temperatura, wilgotność i cień. Warto więc zwrócić uwagę na temperaturę w pomieszczeniu, w którym chcemy umieścić roślinę oraz na wilgotność powietrza.

Cieniolubne kwiaty doniczkowe – jakie wybrać?

1. Sansewieria to roślina, która jest bardzo łatwa w uprawie i nie wymaga dużo uwagi. Jest odporna na choroby i szkodniki, a jej liście są bardzo dekoracyjne. Sansewieria dobrze rośnie w cieniu, jednak warto pamiętać, że nie lubi zbyt wilgotnych warunków.

2. Maranta to roślina, która bardzo dobrze czuje się w cieniu. Jej liście są bardzo dekoracyjne i charakteryzują się ciekawym wzorem. Maranta wymaga regularnego podlewania i wilgotnego powietrza, dlatego warto umieścić ją w pobliżu źródła wilgoci.

3. Pilea to roślina, która jest bardzo łatwa w uprawie i nie wymaga dużo uwagi. Jej liście są bardzo dekoracyjne i dodają wnętrzu przytulnego klimatu. Pilea dobrze rośnie w cieniu, jednak warto pamiętać, że nie lubi zbyt wilgotnych warunków.

Podsumowanie

Kwiaty doniczkowe cieniolubne to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą ozdobić swoje wnętrza roślinami, ale nie mają dużo miejsca ani dostępu do naturalnego światła. Przed zakupem warto dokładnie przeanalizować warunki, w jakich będzie hodowana roślina oraz zastanowić się, jakie cieniolubne kwiaty doniczkowe będą najlepsze dla naszych warunków. Sansewieria, Maranta i Pilea to tylko niektóre z roślin, które świetnie czują się w cieniu i dodadzą naszym wnętrzom przytulnego klimatu.