Co to jest identity management i w jakim celu się go stosuje?

Co to jest identity management i w jakim celu się go stosuje?

10 stycznia 2023 Wyłączono przez Redakcja

Jeżeli posiadasz własną firmę z pewnością na co dzień borykasz się z wieloma nowymi rzeczami, a także nowymi pojęciami, które nie zawsze są dla ciebie znajome. Jednym z takich pojęć może być skrót iam, który jest niezbędnym narzędziem do nadzoru nad tożsamością użytkowników w firmie.

Mowa tutaj nie tylko o dużych firmach, gdzie przepływ informacji jest naprawdę duży, ale również o niewielkich firmach, w których wbrew pozorom także niezbędny jest nadzór nad tożsamością użytkowników korzystających z krytycznych danych firmy. Gdybyśmy chcieli rozwinąć skrót iam, to z angielskiego oznacza on identity access management, w dosłownym tłumaczeniu oznacza zarządzanie dostępem do tożsamości.

Co to jest identity access management?

Jeżeli niezbyt długo działamy w świecie biznesu możemy nie wiedzieć czym jest identity management i w jakim celu się go stosuje w każdej firmie. Dzięki zastosowaniu tego narzędzia możemy w sposób prawidłowy zidentyfikować tożsamość pracowników wewnętrznych oraz zewnętrznych dostawców, dzięki czemu minimalizujemy wyciek wrażliwych danych oraz dbamy o bezpieczeństwo tożsamości we własnej firmie.

Co to jest identity management – wyjaśniamy pojęcie

Dlatego jeżeli prowadzisz nawet niewielką firmę, koniecznie dowiedz się iam co to i jakie ma zastosowanie w każdej firmie. Minimalizuje w znacznym stopniu ryzyko wykradzenia bądź utraty danych firmowych, jak wiadomo sieć w każdej firmie jest obecnie bardzo dobrze strzeżona, dlatego takie narzędzia są potrzebne. Identity access management co to powinien wiedzieć każdy właściciel firmy, a co najważniejsze powinien zainwestować w to niezbędne narzędzie do nadzoru nad tożsamością użytkowników dzięki czemu jego firma będzie pracowała w sposób właściwy i bezpieczny.