Czego się spodziewać wynajmując auto długoterminowo

Czego się spodziewać wynajmując auto długoterminowo

8 czerwca 2022 Wyłączono przez Redakcja

Osoby, które zastanawiają się nad zwiększeniem firmowej floty, przeważnie decydują się na leasing operacyjny. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyna opcja, która może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Firmy mogą zdecydować się także na auta na abonament, a ich opłacalność jest znacznie większa niż początkowo mogłoby się to nam wydawać.

Co można zyskać dzięki wynajmowi długoterminowemu?

Decydując się na wynajem długoterminowy aut jako alternatywę dla leasingu można liczyć przede wszystkim na niższą miesięczną ratę. Takie rozwiązanie nie nakłada też na klienta żadnych dodatkowych zobowiązań. Wynajmujący nie musi przejmować się ani kosztami związanymi z amortyzacją, ani z tymi, które generuje serwisowanie samochodu. Nie dotyczą go również te kwestie, które wiążą się bezpośrednio z bieżącymi naprawami. Wynajem długoterminowy samochodów jest często opisywany jako sposób na zyskanie pojazdu przy minimalizacji zobowiązań. Podnosi to komfort użytkowania auta.

Na co zwracać uwagę?

Oczywiście, najem długoterminowy, podobnie jak każda inna umowa, wiąże się nie tylko z korzyściami, ale również z ograniczeniami. To, które jest najpopularniejsze wiąże się z limitem kilometrów. Wynajmując auto zwykle klient i firma, która świadczy usługi w tym zakresie, umawiają się na to, że samochód może być użytkowany w określony sposób. Przeważnie klient dowiaduje się więc, ile kilometrów może pokonać. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że nie ma możliwości przekroczenia limitu, zwykle jednak generuje to dodatkowe opłaty. Każda umowa najmu długoterminowego jest nieco inna. Warto więc zapoznać się z jej zasadami i negocjować warunki, na jakich ma bazować. Pozwoli to uniknąć rozczarowania.