Czy identity access management jest niezbędny w Twojej firmie?

Czy identity access management jest niezbędny w Twojej firmie?

3 lutego 2023 Wyłączono przez Redakcja

Jeżeli nie wiesz czym jest narzędzie iam, koniecznie zapoznaj się z jego opisem i specyfikacją, aby upewnić się, czy tego rodzaju narzędzie jest także niezbędne w Twojej firmie. Jeżeli bowiem komputera korzysta tylko właściciel firmy, a co za tym idzie nikt więcej nie ma dostępu do wrażliwych danych, nie musimy inwestować w nowoczesne narzędzia weryfikację tożsamości oraz zarządzania nią w sieci. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, gdy w firmie struktura jest rozbudowana, z aplikacji oraz oprogramowania komputerowego korzysta więcej niż jedna osoba.

Kiedy potrzebny jest identity access management?

Narzędzie zwane inaczej identity access management, potrzebne jest w firmie, gdy do tej pory zarządzanie tożsamością odbywało się manualnie, a dostęp do wszelkich wrażliwych danych zamieszczonych w komputerze nie był poddawany żadnej weryfikacji. W takiej sytuacji tożsamość użytkownika jest niezidentyfikowana, a co za tym idzie wszystkie dane zawarte w komputerze są narażone na utratę bądź wyciek do konkurencji. W sytuacji, kiedy pracownik firmy nie pozostaje zidentyfikowany, może on dowolnie zarządzać danymi firmy bez jakichkolwiek konsekwencji w sytuacji ich usunięcia bądź skopiowania.

Postaw na oprogramowanie wspierające bezpieczeństwo IT

Jeżeli jesteś właścicielem firmy postaw na oprogramowanie identity management, które ma na celu wsparcie bezpieczeństwa wrażliwych danych w firmie, tylko odpowiednie funkcjonowanie firmą oraz zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa IT, daje pewność, że firma nie będzie przynosić strat przez innych pracowników. Jeżeli nadal zastanawiasz się nad zagadnieniem iam co to jest i do czego służy, sprawdź szczegółowy opis na stronie internetowej, dzięki temu będziesz mógł zapoznać się z oprogramowaniem wspierającym bezpieczeństwo w firmie.