Jak otrzymać e-receptę na tabletki dzień po?

Jak otrzymać e-receptę na tabletki dzień po?

23 czerwca 2022 Wyłączono przez Redakcja

Otrzymanie recepty stało się dzisiaj niezwykle proste. Działające od dłuższego czasu e-poradnie umożliwiają otrzymanie e-recepty na leki bez konieczności składnia osobistej wizyty u lekarza. Panie, które interesuje antykoncepcja awaryjna muszą być świadome tego, że już od dłuższego czasu tabletki dzień po są w Polsce dostępne wyłącznie na receptę.

Jak otrzymać e-receptę?

Kobiety, które chcą uzyskać receptę na tabletki dzień po nie muszą już zapisywać się do lekarza. Receptę na tabletki dzień po mogą otrzymać w e-poradni. Wypisanie e-recepty odbywa się tylko po wcześniejszej e-konsultacji z lekarzem specjalistą. Polki mogą otrzymać receptę tylko na Ellaone lub Escapelle.

Tabletka Ellaone może zostać przyjęta do 5 dni po stosunku. Escapelle należy przyjąć szybciej, jest na to tylko 72 godziny od stosunku. Panie, które chcą otrzymać receptę na któryś z tych leków, muszą wypełnić formularz na stronie e-poradni.

W jaki sposób zrealizować receptę online?

Niezależnie od tego, czy posiadamy receptę na lek Ellaone, czy też Escapelle, możemy ją zrealizować w dowolnej aptece stacjonarnej. Czterocyfrowy kod, który jest niezbędny do wykupienia recepty przesyłany jest wiadomością SMS. Czas oczekiwania na konsultację i otrzymanie recepty wynosi średnio około 15 minut.

Tabletki antykoncepcyjne nie są refundowane przez NFZ, nie przysługują na nie żadne zniżki. Za tabletkę dzień po trzeba więc zapłacić pełne sto procent. Do wykupienia recepty nie trzeba posiadać Elektronicznego Konta Pacjenta.