Jak wygląda i kto może nosić biustonosz typu bardotka?

Jak wygląda i kto może nosić biustonosz typu bardotka?

29 lipca 2021 Wyłączono przez Redakcja

Stanik jest jednym z najważniejszych elementów kobiecej bieliźnianej garderoby. Jednym z najbardziej interesujących rodzajów staników są bardotki. Jakie są charakterystyczne cechy bardotki?

Bardotki unoszą i modelują biust

Bardotki to biustonosze, które kobiety zaczęły nosić w latach 50. Staniki bardotki zostały wylansowane przez francuską aktorkę Brigitte Bardot. Wyjaśnia to pochodzenie ich nazwy. Staniki bardotki mają głębokie wcięcie, które tworzy prostą linię. Staniki bardotka odkrywają górą część biustu.

Biustonosze bardotka mogą mieć odpinane ramiączka, ale w sprzedaży dostępne są także modele bez ramiączek. Wszystkie biustonosze bardotki w środku wykończone są wykonaną z silikonu taśmą. Po odpięciu ramiączek taśma ta utrzymuje biustonosz na właściwym miejscu. Biustonosze bardotki unoszą biust do góry i pięknie go modelują.

Stanik idealny na wielkie wyjście

Biustonosze bardotki można nosić oczywiście na co dzień, ale na ogół panie wybierają go na specjalne okazje. Na ogół staniki bardotka wybierane są do sukni wieczorowych i ślubnych. Suknie ta na ogół odkrywają ramiona i plecy. Do takich kreacji panie decydują się na wybór biustonosza dobrze podtrzymującego piersi. Staniki bardotka są w tym przypadku najlepsze. Panie, których biust jest w nie najlepszej kondycji, raczej nie powinny decydować się na staniki bardotka.

Przy zakupie bardotki bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru. W obwodzie stanik ten powinien być dość ciasny. W wybraniu tego odpowiedniego pomóc może brafitterka.