Jaki wózek kupić dla osoby niepełnosprawnej?

Jaki wózek kupić dla osoby niepełnosprawnej?

29 kwietnia 2022 Wyłączono przez Redakcja

W zależności od tego z jakim schorzeniem się zmagamy, mamy do dyspozycji kilka rodzajów wózków inwalidzkich. Tylko prawidłowy wybór zapewni nam komfort korzystania z niego i poprawi codzienną jakość życia. Na rynku produktów medycznych możemy znaleźć wózki inwalidzkie ręczne oraz elektryczne i jest to najczęstszy podział wózków, jeżeli chodzi o wybór sposobu zasilania.

To kryterium pozwala dokonać odpowiedniego wyboru, biorąc pod uwagę głównie stan zdrowia osoby która będzie na co dzień korzystać z wózka. Jeżeli chory jest osobą niepełnosprawną, mającą trudności nie tylko w poruszaniu się, ale także w manewrowaniu wózkiem, najlepszy będzie wózek dla niepełnosprawnych elektryczny, choć ten zakup jest zdecydowanie droższy niż wózek ręczny.

Codzienna pomoc przy opiece

W sytuacji kiedy osoba niepełnosprawna może liczyć na codzienną pomoc przy wykonywaniu chociażby najprostszych czynności, z pewnością ręczny wózek będzie miał większe zastosowanie. Wtedy nawet gdy osoba niepełnosprawna nie ma siły, ma kto jej pomóc przy poruszaniu się.

Ta opcja jest o wiele tańsza, dlatego więcej osób właśnie na nią się decyduje. Także w sytuacji, gdy chory potrzebuje wózka tylko na jakiś czas, warto zastanowić się jaki wózek rehabilitacyjny będzie lepszy. Czy stać nas na inwestycję w droższy model elektryczny, czy lepiej pozostać przy tradycyjnym wózku kierowanym za pomocą własnej siły.

Ważny element codziennej rehabilitacji

Osoby niepełnosprawne także potrzebują codziennego ruchu, dlatego wózek ortopedyczny jest niezastąpiony, aby mogły one poruszać się i wykonywać przynajmniej część czynności samodzielnie. Najczęściej osoba niepełnosprawna, jeżeli tylko ma zapewnione odpowiednie warunki do leczenia i rehabilitacji, doskonale sobie radzi, żyjąc aktywnie i energicznie, na miarę własnych możliwości.