Pozycja siedząca negatywnie wpływa na zdrowie

Pozycja siedząca negatywnie wpływa na zdrowie

31 października 2022 Wyłączono przez Redakcja

Coraz więcej osób narzeka na bóle kręgosłupa, statystycznie jest to nawet 80 % całego społeczeństwa europejskiego. Wszystko przez to że większość osób pracuje w pozycji siedzącej, nie dbając o odpowiednie przerwy i rozciąganie mięśni, co mogłoby pomóc w utrzymaniu prawidłowej pozycji oraz zdrowego kręgosłupa.

Jeżeli Ty także cierpisz na bóle kręgosłupa, warto abyś umówił się do lekarza specjalisty, jakim jest ortopeda Poznań. Tutaj nie tylko zostaniesz kompleksowo przebadany, ale również otrzymasz cenne porady w pigułce, jak dbać o kondycję i zdrowy kręgosłup na co dzień.

Lekarze ostrzegają przed chorobą cywilizacyjną

Krzywy kręgosłup i regularne bóle kręgosłupa to już choroba cywilizacyjna, albowiem ortopedia Poznań obecnie przyjmuje coraz więcej młodych i starszych pacjentów, którzy skarżą się na uporczywe bóle w okolicy kręgosłupa szyjnego bądź kręgosłupa lędźwiowego.

Także dzieci zmagają się z poważnymi wadami kręgosłupa, wie o tym doskonale ortopeda konsultacje Poznań, albowiem w takich przychodniach ortopedycznych kolejki do ortopedy są bardzo długie.

Zadbaj o odpowiednią postawę podczas pracy

Nawet jeżeli pracujesz w pozycji siedzącej, musisz pamiętać że najważniejsza jest odpowiednia postawa. Nachylanie się nad książką czy komputerem, zbytnie wyciąganie się na fotelu komputerowym, żadna z tych postaw nie jest prawidłowa. Dla kręgosłupa najlepsza jest pozycja prosta, gdzie kąt siedzenia oraz ugięcia nóg wynosi 90 stopni.

Także wzrok z komputerem powinny znajdować się na odpowiedniej wysokości. Jeżeli nie chcesz umawiać się na konsultacje ortopedyczne Poznań w najbliższej przyszłości, zadbaj o prawidłową postawę już dziś. Równie ważne dla kręgosłupa są częste przerwy, aby móc całe ciało wyprostować i rozciągnąć.