Studiowanie w Gdańsku na różnych uczelniach

Studiowanie w Gdańsku na różnych uczelniach

10 lipca 2021 Wyłączono przez Redakcja

Położony na Pomorzu Gdańsk jest nie tylko jednym z większych polskich miast, ale także jednym z największych ośrodków akademickich w kraju. Każdego roku na studia Gdańsk decyduje się około siedemdziesiąt tysięcy młodych ludzi z całej Polski.

Co można studiować w Gdańsku?

Studia Gdańsk to około dwieście kierunków studiów. Na absolwentów szkół średnich, którzy zdecydują się na studia Gdańsk czeka szeroka oferta studiów stacjonarnych Gdańsk, zaocznych i wieczorowych. Maturzyści znajdą tutaj także szeroką ofertę studiów inżynierskich i licencjackich.

Mogą zdecydować się również na studia magisterskie Gdańsk. Co więcej, absolwenci studiów licencjackich, magisterskich czy inżynierskich mogą zdobyć nowe umiejętności i podnosić kwalifikacje decydując się na studia podyplomowe Gdańsk. Studia stacjonarne można podjąć na jednej z licznych uczelni publicznych. Ale studia stacjonarne oferuje też szeroka grupa uczelni prywatnych.

Różne kierunki studiów

Gdańskie uczelnie wyższe oferują wszystkie typy studiów. Studia magisterskie Gdańsk możliwe są na kierunkach: humanistycznych, prawniczych, pedagogicznych, artystycznych, ekonomicznych, medycznych i wielu innych. Nowoczesne centra dydaktyczne, campusy, dobrze wyposażone laboratoria oraz wiele możliwości spędzania wolnego czasu sprawiają, że Gdańsk jest świetnym miejscem do kontynuowania edukacji na studia stacjonarne Gdańsk.

Gdańsk to największy ośrodek akademicki na Pomorzu. Studia magisterskie Gdańsk można podjąć nie tylko na kierunkach dostępnych na każdej polskiej uczelni, ale także na charakterystycznych tylko dla nadmorskich ośrodków akademickich.