W jakim celu zakłada się odpływ liniowy do łazienek?

W jakim celu zakłada się odpływ liniowy do łazienek?

23 lutego 2022 Wyłączono przez Redakcja

Z pewnością nie każdy z was spotkał się z takim pojęciem jak odpływy liniowe i nie do końca wiecie co to w ogóle jest, gdzie i w jakim celu się instaluje. Możemy wyróżnić kilka rodzajów odpływów, a służą one jak sama nawa wskazuje do montowania w łazience, w celu zabezpieczenia odpływu przy prysznicu.

Jeżeli woda z prysznica nie zostanie we właściwy sposób odprowadzona, w łazience będzie utrzymywał się nieprzyjemny zapach. Obecnie na rynku możemy znaleźć różne odpływy łazienkowe, dzięki czemu z pewnością wybierzemy właściwy, pasujący do wystroju wnętrza naszej łazienki.

Rodzaje odpływów liniowych

Jak już wspomnieliśmy, w sklepach budowlanych dostępne są różne odpływy liniowe, które dzielimy na podłogowe, ścienne i narożne. Każdy z nich spełnia swoją odpowiednią rolę, a dodatkowo dzięki różnorodności kształtów i wymiarów, można je dopasować do aranżacji łazienki.

Najczęstszym elementem łazienki wyposażonej w kabinę prysznicową są odpływy liniowe podłogowe. Jak sama nazwa wskazuje są one montowane w podłodze, zwykle przy samej kabinie, a ich kształt może być prostokątny, kwadratowy z odpowiednią ilością otworów. Zadbaj o właściwe wyposażenie łazienki i wybierz odpowiedni odpływ liniowy.

Wybór klasycznego odpływu liniowego

Wybierając odpływ prysznicowy klasyczny, mamy pewność, że będzie on pasował wyglądem do całości wnętrza łazienki i będzie spełniał swoją właściwą rolę. Zwykle taki odpływ podłogowy montuje się w podłodze jeszcze na etapie aranżacji całego wnętrza łazienki, dlatego zarówno prysznic jak i odpływ trzeba uwzględnić w początkowym projekcie wnętrza. Wybierając kabinę prysznicową z odpływem, nie będziemy potrzebowali brodzika, który zajmie dodatkową przestrzeń w łazience.