Zalety recepty online

Zalety recepty online

4 maja 2022 Wyłączono przez Redakcja

Konsultacje lekarskie na odległość w ciągu ostatnich lat stały się niezwykle popularne. To rozwiązanie bardzo wygodne, dzięki któremu pacjenci mogą oszczędzić mnóstwo czasu. Konsultacje lekarskie online to również możliwość uzyskania recepty.

Czy tabletki dzień są dostępne na e-receptę?

Zamawianie recept przez Internet cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Powód popularności e-recept nie jest przypadkowy. Czas oczekiwania na receptę jest bowiem bardzo krótki. Ponadto konsultacja z lekarzem nie wymaga wcześniejszej rejestracji. E-recepty nie mogą niestety zostać wystawione na wszystkie leki.

Grupą leków, na które można zamówić e-receptę są tabletki antykoncepcyjne. Pacjentki mogą otrzymać między innymi receptę na tabletki dzień po. Panie, które interesuje recepta na tabletki mogą otrzymać ją przez 7 dni w tygodniu. W Polsce dostępne są tylko dwa rodzaje tabletki dzień po. To Ellaone oraz Escapelle.

Jak zrealizować receptę?

E-recepta na Ellaone bądź też na Escapelle może zostać zrealizowana w dowolnie wybranej aptece. Pacjentki, które chcą otrzymać receptę online na Ellaone, muszą tylko wypełnić formularz na stronie internetowej placówki medycznej, która oferuje e-recepty. W taki sam sposób pacjentki otrzymają receptę na Escapelle.

Recepta wystawiana jest przez uprawnionego lekarza. Niezbędny do realizacji recepty kod jest przesyłany SMS-em. Tabletki dzień po nie są refundowane. Jeśli interesuje Cię antykoncepcja awaryjna, sprawdź: https://medspan.pl/sklep/tabletka-po/.