Zamiast wanny i brodzika w łazience

Zamiast wanny i brodzika w łazience

18 marca 2022 Wyłączono przez Redakcja

W ostatnim czasie dość modne stały się kabiny prysznicowe montowane bezpośrednio na płytkach z tak zwanymi odpływami linowymi, co pozwala na wyeliminowanie brodzika łazienkowego i rezygnację z wanny. Jeżeli mamy naprawdę dużą łazienkę, możemy zdecydować się i na wannę i na prysznic, wtedy także kabina prysznicowa i odpływy liniowe będą doskonałym rozwiązaniem.

Nowoczesne urządzenie łazienki

Dzięki temu, że kabiny prysznicowe montuje się przy podłodze, że w płytkach są zainstalowane odpływy łazienkowe, śmiało można powiedzieć, że łazienka wygląda o wiele korzystniej, a samo korzystanie z prysznica jest wygodne i komfortowe. Oczywiście odpływ prysznicowy jest obowiązkowym elementem w łazience, albowiem bez niego nie miałaby gdzie się podziać woda z kąpieli.

W sklepach budowlanych mamy dość pokaźny wybór odpływów, nie tylko w kształtach, ale również w kolorystyce, dlatego z powodzeniem można je dopasować do wnętrza łazienki i stylu w jakim ją urządzamy.

Wybierz odpływ podłogowy z rusztem bądź pod płytkę

Zaglądając do sklepu budowlanego, możesz znaleźć w nim wszystko co jest ci potrzebne do wyposażenia łazienki. Wybierając kabinę prysznicową nie możesz zapomnieć, aby zamontować tuz przy niej odpowiedni odpływ podłogowy. Może to być odpływ montowany pod płytką bądź z tak zwanym rusztem, dzięki któremu woda spłynie do kanalizacji.

Na rynku mamy wiele odpływów do wyboru, dzięki czemu możemy tak wkomponować je w wystrój łazienki, aby wyglądały jak część aranżacji. W sprzedaży występują odpływy gładkie oraz z uwypukleniami o różnych kształtach. Alternatywą dla nich są także odpływy ścienne, szczególnie gdy chcemy zachować gładkość płytek pod stopami. Innym wyborem są odpływy linowe narożne, przypominające kształtem literę L bądź trójkąt.