Biustonosz bez ramiączek czyli bardotka

Biustonosz bez ramiączek czyli bardotka

2 sierpnia 2021 Wyłączono przez Redakcja

Kreacje z głębokim dekoltem wyglądają zjawiskowo. Wymagają jednak wybrania odpowiedniego biustonosza. Przykrym niespodziankom w postaci całkowicie odsłoniętego biustu można uniknąć stawiając na bardotki.

Eleganckie i wygodne staniki na specjalne okazje

Bardotki są jednym z najbardziej popularnych rodzajów biustonoszy. Ich historia zaczęła się w latach 50. Swoją nazwę bardotki zawdzięczają francuskiej aktorce Brigitte Bardot, która była miłośniczką bluzek z dekoltem typu łódka. Do takich bluzek był jej potrzebny dobrze podtrzymujący piersi biustonosz bez ramiączek.

Staniki bardotka mają ramiączka odpinane lub nie mają ich w ogóle. Staniki bardotka zostały skonstruowane tak, że bardzo skutecznie unoszą piersi do góry. Zaprojektowano je głównie z myślą o posiadaczkach mniejszych piersi, ale panie, które mają jędrny większy biust także mogą się na bardotkę zdecydować.

Na jaki kolor i materiał biustonosza się zdecydować?

Biustonosze bardotki dostępne są w różnych kolorach. Najbardziej uniwersalne są biustonosze bardotki w cielistym kolorze. Są wyjątkowo dyskretne i niewidoczne pod ubraniem. Ale panie mogą zdecydować się także na biustonosze bardotki w kolorze białym czy czarnym. Do wykonania biustonoszy wykorzystywane są bardzo różne materiały. Ponieważ staniki bardotki na ogół wybierane są do sukni ślubnych i wieczorowych, warto postawić na jedwabne, satynowe bądź koronkowe staniki bardotki.

W przypadku każdego biustonosza wybranie odpowiedniego rozmiaru jest ważne, ale w przypadku stanika typu bardotka nabiera szczególnie istotnego znaczenia.