Recepta online na antykoncepcję awaryjną

Recepta online na antykoncepcję awaryjną

25 maja 2022 Wyłączono przez Redakcja

W celu otrzymania recepty na leki nie musimy już udawać się do lekarza. Od pewnego czasu udzielane są bowiem konsultacje lekarskie online. Umożliwiają one otrzymanie recepty na pewne grupy leków. E-poradnie, których działa obecnie w Polsce naprawdę wiele, to doskonałe miejsce dla kobiet, które chcą uzyskać receptę na tabletki antykoncepcyjne. W poradniach tych panie mogą otrzymać między innymi receptę na tabletki dzień po.

Czy dostanę receptę online?

Jeszcze całkiem niedawno tabletki dzień po dostępne były w Polsce bez recepty. Po zmianie przepisów tabletki dzień po mogą kupić tylko te kobiety, które posiadają receptę. Spośród tabletek dzień po w Polsce dostępne są tylko dwa rodzaje. Panie, które interesuje antykoncepcja awaryjna, mogą otrzymać receptę na Ellaone albo Escapelle. Działanie Ellaone oraz Escapelle jest do siebie bardzo zbliżone.

Gdzie można zrealizować receptę?

Zarówno receptę na Ellaone, jak i na Escapelle panie mogą zrealizować w dowolnie przez siebie wybranej przez stacjonarnej. W e-poradniach receptę można otrzymać już po kilku minutach. Zawsze wypisuje ją lekarz, który posiada stosowne uprawnienia. Do realizacji recepty potrzebny jest specjalny kod.

Jest on przesyłany wiadomością SMS. Koszty konsultacji lekarskiej w poradni online nie są refundowane. Także tabletka dzień po nie jest refundowana, trzeba za nią zapłacić 100%. Receptę online na tabletkę dzień po, czy inne leki można otrzymać wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Czas oczekiwania na receptę to zaledwie kilka minut.